5 stycznia 2025 /niedziela/ godz. 17.00 - TYCH LAT NIE ODDA NIKT - Noworoczna Gala Klasyki Polskiej Piosenki

Bilety w cenie: 90 zł (parter) i 80 zł (balkon) - sprzedaż on-line i w kasie ŚTI 

Ponadto - mieszkańcy Rudy Śląskiej posiadający miejską Kartę rabatową:
Bilety RKS 60+ (Rudzka Karta Seniora): rabat 20 procent - sprzedaż on-line i w kasie ŚTI

przycisk online

Noworoczna Gala Klasyki Piosenki Polskiej "Tych lat nie odda nikt" to doskonała propozycja na pełne dobrych wrażeń rozpoczęcie roku. Zapraszamy na pełen klasy i elegancji wieczór pełen najpiękniejszych i najbardziej znanych standardów polskiej piosenki, ponadczasowych przebojów z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas, Haliny Kunickiej, Jerzego Połomskiego, Piotra Szczepanika, Krzysztofa Krawczyka, Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Skaldów i in.

W programie m.in. "Wymyśliłam Cię", walc „Embarras”, „Tych lat nie odda nikt”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Powrócisz tu”, „Przetańczyć z Tobą chcę”, „Kormorany”, „Kawiarenki”, "Orkiestry dęte", „Cała sala śpiewa z nami”, „List do matki”, „Zacznij od Bacha”, "Ach te baby", "Zatańczysz ze mną jeszcze raz" w interpretacji znakomitych artystów, którzy swoimi występami na scenach w kraju i za granicą zyskali aplauz i sympatię publiczności: Justyny Bacz, Julity Kożuszek, Ireneusza Miczki oraz gwiazdy wieczoru - Jacka Wójcickiego.

Wokalistom towarzyszy zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego, który przez ostatnie niemalże dziesięć lat niezmiennie towarzyszył na scenie Irenie Santor. Zespół tworzą: Mariusz Dubrawski (fortepian), Michał Zuń (kontrabas), Jarosław Gaś (perkusja) oraz Tomasz Bielski (saksofon, klarnet, flet).

Muzycy ci w swej indywidualnej karierze współpracowali i współpracują z czołowymi gwiazdami polskiej estrady i filmu jak Zbigniew Wodecki, Stan Borys, Jan Pietrzak, Jacek Borkowski, Jacek Kawalec, Adrianna Biedrzyńska, Bogusław Morka. Tomasz Bielski nagrywał solowe partie w ścieżkach dźwiękowych do filmów m.in. "Janosik, "Va Bank", "Podróż za jeden uśmiech". Ponadczasowe kompozycje w aranżacjach Mariusza Dubrawskiego stanowią odzwierciedlenie oryginalnego brzmienia, jakie publiczność pokochała.

Zapraszamy na muzyczną podróż w krainę dobrych wspomnień, sentymentalnych wzruszeń, które zapewni gala klasyki polskiej piosenki, wypełniona czułością dźwięków, nieprzemijającym urokiem i szczerymi emocjami, z których zrodziły się najwspanialsze kompozycje lat 60, 70. i 80.

W wyśmienitym nastroju wkroczymy w Nowy Rok!

Wykonawcy:
Jacek Wójcicki - gwiazda wieczoru
Justyna Bacz
Julita Kożuszek
Ireneusz Miczka
Zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego
Zespół taneczny "Artystycznego Galimatiasu" pod kierownictwem Marioli Włosińskiej

Małgorzata Mendel - prowadzenie

- - - - - - - -

JACEK WÓJCICKI
Najlepszy tenor wśród aktorów i najlepszy aktor wśród tenorów. Jak mawiał Piotr Skrzynecki - „fascynujący demon piosenki wesołej i smutnej”. Absolwent krakowskiej PWST. Gwiazda Piwnicy pod Baranami, kabaretu Olgi Lipińskiej, także aktor („Ostatni dzwonek” Magdaleny Łazarkiewicz, „Lista Schindlera” Stevena Spielberga). Ze swoim recitalem przemierzył prawie cały świat przypominając m.in. ponadczasowe pieśni Jana Kiepury.

JUSTYNA BACZ
Piosenkarka, gitarzystka, lingwistka, autorka tekstów muzyki i przekładów piosenek z języka francuskiego, rosyjskiego oraz na język francuski. Artystka została odznaczona kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury (Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres, 2018) przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji. W 2019 roku otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia i pisma „Les Amis de Georges” za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa dla zagranicznych wykonawczyń. Koncertuje w kraju i za granicą. „Justyna Bacz (...) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury - na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności." „Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.” (Joanna Nojszewska w książce pt. „Klucz francuski").

JULITA KOŻUSZEK
Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa, tancerka, choreograf, wokalistka. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce (Teatr Muzyczny Roma, Teatr Komedia w Warszawie, Opera i Operetka w Szczecinie, Operetka Warszawska, Teatr Na Woli, Teatr Staromiejski, Teatr Kamienica w Warszawie). Występowała w filmach pełnometrażowych m.in. „Ekstradycja 2”, „Pitbull” „Pan Tadeusz” oraz serialach „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Kasia i Tomek”, ”Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”. Sympatię najmłodszych zyskała dubbingując w kultowej bajce postać Świnki Peppy.

IRENEUSZ MICZKA
Baryton, solista operowy, pedagog. Wykształcony klasycznie nie ogranicza się tylko do muzyki poważnej. Jego aktywność zawodowa wykracza poza sceny operowe i klasyczny repertuar. Artysta ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem i naturalnością. Występował w duetach z Ireną Santor, stale koncertuje z duetem fortepianowym pianistami - Czesław Majewski & Janusz Tylman w koncertach „Śpiewające fortepiany”. Na swoim koncie ma nagrania dla TVP, realizacje płytowe oraz DVD opery „Carmen” G. Bizeta (z udziałem Małgorzaty Walewskiej i Marcello Bedoniego) – spektakl otrzymał nagrodę „Złota Maska – dla najlepszego spektaklu roku”.

ZESPÓŁ MUZYCZNY pod kierownictwem MARIUSZA DUBRAWSKIEGO - kompozytora, pianisty i aranżera, który przez ostatnie lata towarzyszył na scenie Irenie Santor tworzą znakomici muzycy: Michał Zuń – kontrabas, gitara basowa, Jarosław Gaś – perkusja oraz Tomasz Bielski – saksofon, klarnet, flet.

- - - - - - - -


Zdjęcia: materiały promocyjne wykonawców