RUDZKI KOMPLEKSOWY PROGRAM EDUKACJI MUZYCZNEJ

7 listopada 2024 /czwartek/ godz. 18.00 - BO TO NASZA POLSKA - TRIO APPASSIONATA - patriotyczny spektakl słowno-muzyczny

WSTĘP BEZPŁATNY - wejściówki do odbioru w kasie ŚTI - Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

TRANSMISJA ON-LINE "na żywo" na profilach:  https://www.facebook.com/slaskiteatrimpresaryjny  oraz  https://www.youtube.com/sferatv      

UWAGA! Pobranie bezpłatnej wejściówki na udział w wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody przez widza na publikację swojego wizerunku podczas transmisji on-line.

- - - - - -

Wystąpią:
Soliści: Anna Ogińska (sopran), Oskar Jasiński (tenor)
Z towarzyszeniem zespołu Trio Appassionata:
Klaudia Krause - fortepian, aranżacje
Łukasz Grabiński - skrzypce
Mirosław Krause - akordeon, narracja

- - - - - - 
Jest 10 listopada 1918 roku. W zniszczonej i zmęczonej ponad stu letnią okupacją Warszawie po raz pierwszy od niepamiętnych lat da się wreszcie czuć delikatny powiew wolności. Oto do miasta przybywa zwolniony niedawno z więzienia komendant Legionów Polskich Józef Piłsudski. Liczne demonstracje i wystąpienia mieszkańców Warszawy wreszcie przynoszą efekty. Z dnia na dzień miasto opuszczają Niemcy, a do stolicy powracają polscy żołnierze. Jest wśród nich Gustaw Adamczyk, młody Legionista III Brygady internowany w obozie w Szczypiornie. Ma zaledwie kilka dni na załatwienie spraw rodzinnych, gdyż ojczyzna wciąż potrzebuje go na froncie. Te kilka dni jednak zmienią jego całe dotychczasowe życie. A wszystko przez uczucie, które niespodziewanie wedrze się w jego żołnierskie serce. Czy miłość, której młody wojskowy jeszcze nie zaznał, zdoła zawrócić go z drogi, którą obrał? Jak poradzi sobie z tym nowym wyzwaniem? Czy będzie w stanie pogodzić głos serca z obowiązkiem patrioty?

„Bo to nasza Polska cała”, to patriotyczne widowisko słowno-muzyczne wypełnione najpiękniejszymi i znanymi melodiami. Spotkanie jest okazją, by posłuchać zarówno piosenek patriotycznych (m.in. „My, pierwsza brygada”, „Ułani – malowane dzieci”, „O, mój rozmarynie”), jak i największych hitów okresu międzywojennego (m.in. „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Całuję twoją dłoń, madame”, „Odrobinę szczęścia w miłości”) wplecionych w spektakl, opowiadający historię nieszczęśliwej miłości studentki młodego żołnierza opartą na prawdziwych zdarzeniach. 

- - - - - - - - - - - - -
„Sfinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU”

KPO logotypy 550

sti RKPEM 2 logo plakat